Vides pielāgošana klientiem ar funkcionālo spēju ierobežojumiem

 

Visa teritorija ir piemērota cilvēkiem ar pārvietošanās grūtībām (nodrošināti asfalta celiņi). Centrs aprīkots ar kāpnēm, uzbrauktuvēm, kā arī ar atbilstošu  durvju konstrukciju (ieejas durvis pārveidotas par automātiskajām), kas klientiem ar kustību traucējumiem nodrošina pārvietošanos. Gaiteņos, kāpņutelpās, vannas istabās, tualetēs, sabiedriskajās telpās un citur ir ierīkotas margas un sliedes, kas nepieciešamas, lai klienti varētu ērti pārvietoties.

Klientu uzturēšanās, dzīvojamās un sanitārās  telpas  ir  aprīkotas  ar  īpašām palīgierīcēm un pielāgotas  klientiem ar funkcionālo spēju  ierobežojumiem, lai ērti varētu nomazgāties un lietot  tualeti.

Centra otrajā un trešajā korpusā atrodas guļošie klienti. Tiek ierīkoti lifti. Lifts atvieglo klientu pārvietošanos no pirmā stāva uz otro un otrādi, gan invalīdu ratiņos, gan arī uz guļamratiņiem. Trešā un otrā korpusa istabiņās pie katras gultasvietas ierīkota aprūpētāja izsaukšanas signāla poga,  kas piemērota vecu cilvēku vajadzībām.

Centrā ir pirts, kas strādā "pirts dienā". Tāpat katra korpusa katrā stāvā ir dušas un vannas. Guļošiem klientiem katrā stāvā ir arī pirts telpa.